Trzech Króli od kuchni

piątek 16 grudnia 2022
Kiedy: 
  • piątek 6 stycznia 2023
Gdzie: Katowice
Czy wiecie, że w Hiszpanii dzieci dostają prezenty na Trzech Króli? W naszej kulturze to święto jest nieco zapomniane. Kiedyś nasze babcie przyrządzały np. królewskie ciasto. W Kids' Kitchen dzieciaki przywrócą tradycję.

Tradycja kulinarna Trzech Króli jest w Polsce prawie zapomniana. Nasze babcie przyrządzały królewskie ciasto, sójki czy szczodraki. Dzieciaki w tym dniu były obdarowywane ciasteczkami w kształcie różnych zwierzątek. Na warsztatach w Kids' Kitchen młodzi kucharze w wieku od 4 do 12 lat przygotują nadziewane rogale i migdałowe cisto królewskie, zgłębiając w międzyczasie pochodzenie tych potraw.

Warsztaty odbędą się 6 stycznia w godz. 13.30-15.30 w Kids' Kitchen (ul. Żwirki i Wigury 19) w Katowicach. Cena za dwugodzinne warsztaty wynosi 80 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już teraz. Można zrobić to online. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Kids’ Kitchen lub na fanpage’u Akademii na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji