Odwiedź zoo zimą i zobacz szopkę

poniedziałek 19 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny
    fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Zoologiczny
Kiedy: 
  • poniedziałek 19 grudnia 2022 - niedziela 8 stycznia 2023
Gdzie: Chorzów
Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym będzie można zobaczyć szopkę bożonarodzeniową. Tym razem nie zobaczymy w niej żywych zwierząt. Zobaczcie szczegóły.

Szopka od 12 lat stanowi stały element świątecznego krajobrazu chorzowskiego zoo. W drewnianej stajence przy alei prowadzącej od wejścia głównego do placu przy żyrafiarni zobaczyć można figury Świętej Rodziny oraz Trzech króli. W przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku w szopce odwiedzający nie zobaczą żywych zwierząt. „Mieszkańcy MiniZoo pozostaną na swoich dotychczasowych, zimowych wybiegach, gdyż szopka mieści się pośród świątecznych iluminacji tworzących park świateł. W trosce o komfort i dobro zwierząt zdecydowano, że w tym roku zwierzęta nie zostaną przeniesione w bezpośrednie sąsiedztwo szopki” - informuje Śląski Ogród Zoologiczny.

Szopkę podziwiać można od 19 grudnia do 8 stycznia 2023 roku w godzinach otwarcia zoo (godz. 9-16). To również okazja do podpatrzenia, jak zwierzęta zachowują się zimą. Bilety są w cenie 13 zł (normalny), 13 zł (ulgowy). Kasy i wejście do zoo zamykane są na godzinę przed 16. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nie wiecie co podarować bliskim pod choinkę? Świetnym pomysłem będą produkty związane ze Śląskiem. Dlo fatera – fuzekle z familokami i brelok kusik, dlo muter – biżuteryjo z wyngla abo gryfno taśka, dlo bajtla – tresek z bebokiem i ślonsko gra. Dejcie pozór.

Fuzekle z familokami abo tresek z bebokiem - oryginalne prezenty w śląskim stylu