„Biblioteka, komiks i ja” czyli ferie z książką

czwartek 22 grudnia 2022
Kiedy: 
  • poniedziałek 16 stycznia 2023 - piątek 27 stycznia 2023
Gdzie: Katowice
Coś dla fanów powieści graficznych, superbohaterskich serii komiksowych, klasyki polskiego komiksu czy też japońskiej animacji i mangi. W planach warsztaty plastyczne, wyjścia do kina i wiele innych atrakcji.

Ferie z książka to spotkania ze słowem, warsztaty, zabawy literackie i ciekawe wycieczki, które będą odbywać się w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Tematem przewodnim spotkań będzie komiks. Czasem nie potrzeba wiele, by przemierzyć galaktykę, uratować świat czy zamienić się w Asteriksa lub przeżyć wielką przygodę z Kajkiem i Kokoszem, albo nawet Wiedźminem. W planach są zajęcia plastyczne, muzyczne, tworzenie własnych kostiumów, gry i zabawy, zwiedzanie Muzeum Historii Katowic, wyjścia do kina i wiele innych. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat.

Warsztaty i spotkania będą odbywać się w wybrane dni ferii: 16-20 stycznia oraz 23-27 stycznia w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Dokładny program ferii znajdziecie na stronie Biblioteki. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne, na wydarzenia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji