Maska inna niż wszystkie

wtorek 27 grudnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 17 stycznia 2023
Gdzie: Tychy
Już niebawem karnawał, a jak wiadomo nieodłącznym elementem balów są maski. Na warsztatach stworzycie maskę nieco w innej formie- z figur, konturów, linii i kolorów, inspirując się kubistycznymi artystami.

Maski greckie, teatralne, afrykańskie i weneckie - jedne pokazują emocje, drugie zaś zakładane są po to, by je zakryć. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów w Muzeum Miejskim w Tychach stworzą swoją karnawałową maskę w nieco innej formie niż ta, którą kojarzą ze szkolnych balów. Wejdą w świat figur, konturów, linii i kolorów, będą inspirować się kubistycznymi artystami, takimi jak: Pablo Picasso, Jean Metzinger, Georges Braque. Wykreowane maski z pewnością staną się inspiracją do stworzenia nietypowego przebrania na nadchodzące bale karnawałowe. To propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale także dla rodziców i opiekunów.

Warsztaty odbędą się 17 stycznia w godz. 11-12.30 w Starym Magistracie (pl. Wolności 1) w Tychach. Obowiązują zapisy pod numerem te. 8874502312 (także smsem) lub mailowo: n.sitko@muzeum.tychy.pl. Cena to 10 zł od osoby (obowiązuje przedpłata, szczegóły tutaj). Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia