Szykowna Pani i Elegancki Pan na wystawie

środa 28 grudnia 2022
  • fot. mat. prasowe UM Zabrze
    fot. mat. prasowe UM Zabrze
  • fot. mat. prasowe UM Zabrze
    fot. mat. prasowe UM Zabrze
  • fot. mat. prasowe UM Zabrze
    fot. mat. prasowe UM Zabrze
Kiedy: 
  • środa 21 grudnia 2022 - środa 15 marca 2023
Gdzie: Zabrze
Modę z lat 30. XX wieku zobaczycie na najnowszej wystawie w Muzeum Miejskim w Zabrzu. Piękne suknie, zegarki, torebki, rowery – to tylko część eksponatów. Wystawa będzie dostępna do marca.

„Szykowna Pani Elegancki Pan” to wystawa eksponatów stowarzyszenia Rowery Zabytkowe – Zabrze. Prezentowane są na niej stroje, które w latach 30. XX wieku można było spotkać nie tylko na spacerze w parku, ale także w trakcie wakacji spędzonych w nadmorskim kurorcie czy podczas wytwornego balu. Wystawa to również wiele oryginalnych drobiazgów i akcesoriów. Wśród nich jubileuszowy rower marki Victoria w oryginalnym stanie zachowania. Jeden ze 100 egzemplarzy wyprodukowanych z okazji 50-lecia firmy w 1936 roku.

Wystawę można zobaczyć w Muzeum Miejskim w Zabrzu (ul. Powstańców Śląskich 3). Wystawa będzie dostępna do 15 marca (od wtorku do piątku w godz. 9-15.30 oraz w soboty w godz. 10-14). Wstęp bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu