Rodzinna przygoda na początek ferii

czwartek 29 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Hutnictwa
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 15 stycznia 2023
Gdzie: Chorzów
W Muzeum Hutnictwa Oddziale Historii Miasta i Regionu ferie rozpoczynają się Niedzielą Otwartą. Czeka na Was m.in. zwiedzanie z animatorem komiksowej ekspozycji i fascynująca podróż w czasie.

Ferie w Muzeum Hutnictwa Oddziale Historii Miasta i Regionu rozpoczynają się już 15 stycznia. Na rodziny z dziećmi czeka zwiedzanie z animatorem wystawy „Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów – i co ma do tego rzeczony ząb” (godz. 15 lub 17).

Wystawa i gra dla całej rodziny

By zrozumieć przeszłość dzieciaki poznają zachodzące w niej procesy. Komiksowa ekspozycja przybliży im hutnicze dziedzictwo miasta. Zobaczą m.in. jak jest zbudowane miasto, co stanowi jego krwiobieg czy też jaka jest jego przyszłość bez 7 dumnych kominów Huty Kościuszko. I wreszcie przekonają się o co chodzi z tym zębem. W przestrzeni ekspozycji odwiedzający przeżyją opowieść przygodowo-kryminalną, która, kto wie, mogła wydarzyć się naprawdę. Do rozwiązania będą zadania, zagadki oraz cały szereg wyzwań intelektualnych.

O blasku, cieple i ogniu

Niedziela Otwarta to również druga część cyklu „Opowieści z ognia” zatytułowanej „Człowiek wobec gorejącego krzewu”, którą poprowadzi dr Jacek Kurek (godz. 16). Tego dnia będzie można również zwiedzić pozostałe wystawy (w cenie jednego biletu).

Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia w Muzeum Hutnictwa Oddziale Historii Miasta i Regionu (ul. Powstańców 25) w Chorzowie w godz. 13-18. Na zwiedzanie wystawy z animatorem „Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów” obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 704 96 31. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu wstępu do Muzeum: 10 zł - normalny, 5 zł - ulgowy. Informację z najdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy