Dzieci Himalajów na zdjęciach Krzysztofa Wielickiego

wtorek 3 stycznia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB MOK Zabrze
    fot. archiwum zdjęć FB MOK Zabrze
Kiedy: 
  • piątek 16 grudnia 2022 - wtorek 31 stycznia 2023
Gdzie: Zabrze
Na zimowej wystawie zobaczycie fotografie, których bohaterami są dzieci mieszkające u stóp najwyższych gór świata. Towarzyszą im piękne pejzaże, wykonane z pokładu samolotu i z obozów zakładanych podczas wypraw.

„Dzieci Himalajów” to wystawa w Galerii MOK w Zabrzu. Na zdjęciach Krzysztofa Wielickiego można zobaczyć dzieci mieszkające w stolicy Nepalu – Katmandu, defiladę orkiestry, dziewczynki w szkolnych mundurkach czy też mnicha z jednej z najsłynniejszej w Himalajach buddyjskiej świątyni, czyli stupy Svayambunath. Fotografią towarzyszą również pejzaże wykonane z pokładu samolotu i obozów zakładanych przez Wielickiego podczas wypraw. Ekspozycja została wypożyczona z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wystawę można oglądać do 31 stycznia w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a). Godziny otwarcia: poniedziałek 7-19.30, wtorek 7-20.30, środa 7-19.30, czwartek 7-18, piątek 7-15. Wstęp wolny. Informację znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nie wiecie co podarować bliskim pod choinkę? Świetnym pomysłem będą produkty związane ze Śląskiem. Dlo fatera – fuzekle z familokami i brelok kusik, dlo muter – biżuteryjo z wyngla abo gryfno taśka, dlo bajtla – tresek z bebokiem i ślonsko gra. Dejcie pozór.

Fuzekle z familokami abo tresek z bebokiem - oryginalne prezenty w śląskim stylu