Trzej Królowie i kolędowanie

piątek 30 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury
    fot. archiwum zdjęć FB Starochorzowski Dom Kultury
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 6 stycznia 2023
Gdzie: Chorzów
W wielu śląskich miastach 6 stycznia ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Jeden z nich odbędzie się w Chorzowie. Niezwykły spacer zaprowadzi Was do stajenki z żywymi zwierzętami.

Ogród Starochorzowskiego Domu Kultury przemieni się w niezwykłe miejsce. W oczekiwaniu na Trzech Króli, którzy wyruszą na koniach spod kościoła Marii Magdaleny w Chorzowie Starym będzie można odwiedzić zwierzęta w Żywej Szopce. Orszak poprowadzi Chorzowski Brass Band. „Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom na ten niezwykły spacer przebrać się za kolędujących pastuszków lub jednego z Trzech Króli” - zachęcają organizatorzy. Na zakończenie orszaku odbędzie się Koncert Finałowy XVIII Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie odbędzie się o godz. 17 w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59) w Chorzowie. Około godz. 17.40 odbędzie się koncert. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb. Wstęp wolny. Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: joannabw@chck.pl.

Kategoria: Wydarzenia