STEAM ferie z eksperymentami i zabawą

poniedziałek 2 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 14 stycznia 2023 - niedziela 29 stycznia 2023
Gdzie: Gliwice
Co powiecie na ferie pod znakiem doświadczeń, eksperymentów i konstruowania. Dzieci zbudują rakietę i wystrzelą ją w kosmos, zgłębią podstawy programowania i wezmą udział w warsztatach dziennikarskich.

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach zapowiadają się bardzo ciekawie, a wszystko za sprawą STEAM. To akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka), będący nazwą modelu nauczania, który łączy wymienione wyżej nauki w jedno. Dzięki STEAM dzieci uczą się samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, współdziałania w grupie i umiejętności dialogu. Przede wszystkim jednak doświadczają i poznają otaczający ich świat każdym zmysłem.

STEAM Ferie

Podczas ferii we wszystkich filiach MBP w Gliwicach będą odbywać się spotkania i warsztaty pełne atrakcji. Uczestnicy bedą mogli m.in. skonstruować rakietę i wystrzelić ją w kosmos, wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, poznać historię dinozaurów i zbudować ich szkielety z makaronu, zgłębić podstawy programowania i konstruowania robotów, własnoręcznie wykonać drzewko szczęścia, a także odbyć podróż po Układzie Słonecznych czy Starożytnym Egipcie. To nie wszystko. Będzie też można poznać tajniki druku 3D, odkryć tajemnice wulkanów, uczestniczyć w zabawach kreatywnych, różnych doświadczeniach, zajęciach naukowych, a także stworzyć własną świecę, pachnące mydełko, kalejdoskop czy witraży okienny. 

Zajęcia będą odbywać się od 14 do 29 stycznia we wszystkich filiach MBP w Gliwicach. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowy program oraz adresy mailowe, na które należy zgłaszać chęć udziału w zajęciach znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji