Niedzielny poranek z Piaskowym Wilkiem

wtorek 3 stycznia 2023
  • fot. mat. prasowe Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
    fot. mat. prasowe Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
Kiedy: 
  • niedziela 29 stycznia 2023
W ramach Akcji Zima w Mieście 2023 na scenie będziecie mogli zobaczyć spektakl Teatru Ateneum „Piaskowy Wilk”. To familijna propozycja pełna zabawnych przygód, która zwraca uwagę na odmienność postrzegania świata przez dzieci i dorosłych.

„Piaskowy Wilk” to adaptacja sceniczna opowiadania popularnej szwedzkiej autorki - Åsy Lind, powstała na zamówienie katowickiego Teatru Ateneum. Inscenizacja w reżyserii Zuzanny Mukoid jest polską prapremierą sztuki. Spektakl rozgrywa się na kilku płaszczyznach, łącząc lalki, żywy plan i projekcje multimedialne.

Przygody Karusi i Wilka

Na scenie publiczność zobaczy urokliwe, niezwykle zabawne i pełne fantazji przygody bohaterki Karusi i wymyślonego przez nią przyjaciela – Piaskowego Wilka, który w mądry, pozbawiony moralizatorstwa sposób pomaga dziewczynce odkrywać świat. Teatralna propozycja adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym (od 5. roku życia), ale również rodziców. Dzięki niej przypomną sobie własne dorastanie i związane z nim rozterki. Spektakl przede wszystkim, zwraca uwagę na odmienność postrzegania świata przez dzieci i dorosłych, podkreśla konieczność podejmowania prób wzajemnego zrozumienia się i porozumienia.

Spektakl „Piaskowy Wilk” będzie można zobaczyć 29 stycznia o godz. 12 w Tarnogórskim Centrum Kultury ( ul. Jana III Sobieskiego 7) w Tarnowskich Górach. Bilety w cenie 10 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji