Ornitologiczna przygoda w botanicznym ogrodzie

wtorek 10 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 29 stycznia 2023
Gdzie: Radzionków
Lubicie obserwować przyrodę? Spacer ornitologiczny z przewodnikiem jest doskonałą okazją, aby nauczyć się rozpoznawania gatunków ptaków zimujących w naszym kraju. Zerknijcie na szczegóły.

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia. W tym roku przewodnikiem będzie Karolina Skorb – prezeska Górnośląskiego Koła Ornitologicznego działającego przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, a jednocześnie edukatorka przyrodnicza. Do obserwacji ptaków mogą dołączyć nie tylko znawcy, ale również każdy, kto lubi kontakt z przyrodą, zarówno dzieci, jak i dorośli. Należy wziąć pod uwagę, że wymagana jest pewna dyscyplina, tak aby nie zakłócać obserwacji. Wycieczka odbędzie się ścieżkami ogrodu botanicznego oraz sąsiedniego parku. Najważniejszy jest odpowiedni ubiór (niejaskrawy) i wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych. Warto zabrać lornetkę. Wyniki Zimowego Ptakoliczenia trafią ogólnopolskiej bazy OTOP i posłużą do stworzenia wielu ciekawych zestawień.

Wycieczka odbędzie się 29 stycznia od godz. 9. Zbiórka w budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Czas trwania około 1,5-2 godziny. Informacje znajdziecie na Ogrodu.

Jeżeli nie macie ochoty na wycieczkę z grupą, możecie sami policzyć ptaki na spacerze lub w przydomowym karmniku, a wynikami podzielić się poprzez wypełnienie Elektronicznej Karty Obserwacji dostępnej online do 27 stycznia. Wszystkie obserwacje znajdą się w ogólnopolskim podsumowaniu akcji.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji