Rozwiń pasje na warsztatach z LEGO i kuchnią molekularną

środa 11 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 14 stycznia 2023 - sobota 28 stycznia 2023
Gdzie: Katowice
Pomysł na sobotę? Dzieciaki wcielą się w Picassa, wezmą udział w eksperymentach, ugotują niesamowite dania lub zbudują roboty z LEGO. A kiedy będą świetnie się bawić, rodzice odpoczną przy dobrej kawie.

W Bajce Pana Kleksa rusza cykl warsztatów dla dzieci w wieku 5-12 lat. W zajęciach biorą udział wyłącznie dzieci, rodzice w tym czasie mogą się zrelaksować przy filiżance pysznej kawy. Czas zajęć to 1,5 godziny.

Bądź jak Picasso

Już 14 stycznia najmłodsi wcielą się w rolę Picassa. Eksperymentując z bryłami i kształtami w łatwy sposób własnoręcznie stworzą ozdobę do swojego pokoju. Poznają zasady perspektywy i „prostotę” wykonania, a także najważniejsze zasady jakimi kierowali się artyści w kubizmie. Uczestnicy dadzą upust swojej fantazji. Dostępne godziny: 10 i 12. Bilety w cenie 70 zł znajdziecie tutaj.

Eksperymenty mrożące krew w żyłach

Kolejną propozycją są zajęcia, które poprowadzą wykładowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Dzieci. 21 stycznia najmłodsi eksperymentując, dowiedzą się czy zimą jest naprawdę zimno, czym jest temperatura, jakie najniższe z możliwych temperatur można uzyskać w laboratorium. Dostępne godziny: 12 i 14. Bilety w cenie 70 zł znajdziecie tutaj.

Kolorowa kuchnia molekularna i zabawa z LEGO

28 stycznia do wyboru będą dwa rodzaje zajęć. Bedzie można poeksperymentować w kuchni. Najmłodsi dowiedzą się czym jest kuchnia molekularna i jakie cuda można stworzyć przy jej użyciu. Przekonają się, jak za pomocą kilku naukowych sztuczek można stworzyć przepyszne dania na poziomie najlepszych restauracji. Dostępne godziny: 11.45 i 13.45. Drugą propozycją jest zimowa zabawa z klockami LEGO. Dzieci zbudują zimowego robota i zaprogramują bałwana. Dostępne godziny: 10 i 12. Bilety na zajęcia z kuchni molekularnej lub LEGO są w cenie 90 zł, znajdziecie tutaj.

Warsztaty odbędą się w soboty 14, 21 i 28 stycznia w Bajce Pana Kleksa (ul. Porcelanowa 23) w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie Bajki.

Kategoria: Wydarzenia