Ferie w Kosmosie i bajkowa zabawa w Światowidzie

czwartek 12 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 13 stycznia 2023 - niedziela 29 stycznia 2023
Gdzie: Katowice
Urodziny Mikołaja Kopernika, pokazy filmowe, warsztaty z gwiazdami i zabawa karnawałowa. Na zbliżający się czas ferii zimowych katowickie kina studyjne przygotowały dla najmłodszych mnóstwo atrakcji.

Na cześć Mikołaja Kopernika – polskiego astronoma wszech czasów, którego 550. rocznicę urodzin świętujemy w 2023 roku w całym kraju, Kino Kosmos w czasie ferii będzie serwować najlepszą rozrywkę pod Słońcem.

Urodziny Mikołaja Kopernika i planetarium

Ferie w Kinie Kosmos to tajemnice Wszechświata, kosmiczne wyprawy filmowe i gwiazdy. Zimowym seansom filmowym będą towarzyszyły pokazy w Dmuchanym Planetarium połączone z warsztatami z szukania gwiazd na niebie, tworzenie komiksów o Mikołaju Koperniku oraz zwiedzanie Filmoteki Śląskiej i rysowanie „stop-klatki” z urodzin astronoma. Zajęcia edukacyjne zostały przygotowane we współpracy kina oraz Filmoteki Śląskiej z Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach. Przez całe ferie na dużym ekranie będzie można zobaczyć m.in. bajki ze Studia Filmów Rysunkowych, „Yuku i magiczny kwiat”, „Dziwny świat”, „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie”. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. Dokładny program ferii (13-29 stycznia) znajdziecie na stronie Kina Kosmos. Bilety są w cenie 8 zł lub 16 zł.

Zabawa karnawałowa z filmem

Pierwszy tydzień ferii zimowych przypada w tym roku na radosny i wypełniony zabawą czas karnawału. Korzystając z tej okazji, Kino Światowid zaprasza dzieciaki do świętowania przy dźwiękach muzycznych hitów razem z bohaterami najnowszych animacji. 18 stycznia o godz. 15 rozpocznie się zabawa karnawałowa, którą poprowadzi dobrze znany kinowej publiczności DJ Alex. W programie zabawy i konkursy filmowe. Mile widziane przebrania filmowe. Zabawa zakończy się seansami o godz.17. W dużej sali starsze dzieci zobaczą najnowszą animowaną adaptację Terry’ego Pratchetta „Zadziwiający kot Maurycy”, a w małej sali odbędzie się seans filmu „Yuku i magiczny kwiat” dla nieco młodszych widzów. Bilety (pokaz filmowy i udział w zabawie) w cenie 19 zł - normalny , 16 zł - ulgowy i 13 zł z Kartą KAŚKA. Szczegóły imprezy tutaj.

Weekend z młodymi detektywami

Kino Światowid przygotowało również maraton filmowy z „Biurem detektywistycznym Lassego i Mai”. Podczas seansów będzie można zobaczyć wszystkie tytuły z serii przygód młodych detektywów. Na widzów czekać będzie: „Rabuś z pociągu”, „Pierwsza tajemnica”, „Cienie nad Valleby”, „Sekret rodziny von Broms”, „Stella Nostra” oraz wyczekiwana, pokazywana przedpremierowo „Tajemnica Skorpiona”. Jak młodzi detektywi będą rozwiązywać kolejne zagadki? Tego dowiecie się już 21-22 stycznia. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kina Światowid. Bilety są w cenie 19 zł – normalny, 16 zł – ulgowy.

Ferie w katowickich kinach studyjnych startują już 13 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Bilety do nabycia w kasach kin lub na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 16 stycznia. Jeżeli nie macie pomysłów jak je spędzić - skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wśród nich m.in. nauka jazdy na łyżwach, pobyt w Beskidach, półkolonie na trampolinach, brazylijskie, kulinarne, a także ferie z Mikołajem Kopernikiem czy Kapitanem Nemo.

Ferie 2023. Jak je spędzić? Mamy kilka świetnych propozycji