Feriada z karnawałem w Rio

poniedziałek 16 stycznia 2023
Kiedy: 
  • poniedziałek 16 stycznia 2023 - piątek 27 stycznia 2023
Gdzie: Bytom
Warsztaty muzyczne dla maluszków, sensoplastyka dla przedszkolaków, podróż dookoła świata dla starszych, a do tego piłka nożna, nagrywanie słuchowiska i planszówki – to tylko część atrakcji Feriady w Beceku.

Bytomskie Centrum Kultury przygotowało 2 tygodnie świetnej zabawy dla dzieci w różnym wieku. Nie zapomniano o niemowlakach i przedszkolakach.

Zajęcia dla maluszków

Dla najmłodszych (0 - 2 lata) warsztaty muzyczne, które będą odbywać się od 16 do 20 stycznia w godz. 10-11. Na zajęciach będzie dużo śpiewu, wplatania muzyki w zabawę. Towarzyszące temu ruch, bliski kontakt i dotyk z pewnością wzmocnią więź opiekuna i malucha. W drugi tydzień ferii od 23 do 27 stycznia w godz. 10-11, przedszkolaki (3-5 lat) trochę się pobrudzą na zajęciach z sensoplastyki. Warsztaty doskonale rozwijają samodzielność i kreatywność dzieci. Z kolei mali sportowcy (3-4 lata) w godz. 11.30-12.30 poćwiczą pod okiem zawodowego piłkarza. Na dzieci czekają ogólnorozwojowe zabawy z piłką nożną w roli głównej. Bilety na wszystkie zajęcia są w cenie 15 zł (na każdy dzień warsztatów).

Karnawał, podróże i planszówki

Dla starszych dzieciaków w pierwszym tygodniu ferii (16-20 stycznia) przygotowano „Feriadę dookoła świata” (godz. 10-13). Uczestnicy odwiedzą 5 kontynentów, poznają kulturę i zwyczaje danego regionu. Codziennie będą czekać na nich nowe wyzwania: plastyczne, taneczne, ruchowe i teatralne. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat. Bilety kosztują 20 zł. Drugą propozycją jest „Karnawał w Becekowym Rio” (godz. 10-14). W programie szycie karnawałowych strojów, tworzenie instrumentów, zajęcia taneczne w szalonym, karnawałowym klimacie. Finałem będzie miniparada w stylu Rio wokół Beceku. Bilety kosztują 100 zł (cały tydzień), wiek uczestników to 10-14 lat. Nie zapominano o fanach planszówek (od 8 lat). W „Feriadowym Pokoju Gier” w godz. 16-19 będą czekać rozgrywki na wysokim poziomie i atrakcyjne gry. Dzięki zabawie przy planszy, dzieci nauczą się radzić sobie z emocjami. Bilety są w cenie 5 zł. 

Dla nieco starszych - Narnia

W drugim tygodniu ferii zimowych (23-27 stycznia, godz. 10-13) na troszkę starszych uczestników Feriady (7-12 lat) będzie czekać zaczarowana szafa, poszukiwania z zagadkami, warsztaty plastyczne i rycerskie. Bilety są w cenie 100 zł (cały tydzień). Drugą propozycją są warsztaty interdyscyplinarne „Głos z szafy” (godz. 10-13). To zajęcia z muzykami, aktorami, logopedą i radiowcem, podczas których powstanie słuchowisko. Dzieci dowiedzą się m.in. w jaki sposób pracować z dźwiękami, aby oddać nastrój i emocje oraz jak używając tylko dźwięku stworzyć widowisko. Bilety 100 zł (cały tydzień), wiek uczestników 10-15 lat. Przypominamy również o spektaklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa”, który będzie można zobaczyć 28 stycznia o godz. 12. Więcej informacji znajdziecie w naszej zapowiedzi.

Feriada potrwa od 16 do 27 stycznia w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). Bilety dostępne są w kasie Beceku oraz na www.becek.pl/KUP BILET. Szczegółowy program Feriady znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia