Zabierz babcię i dziadka do muzeum

piątek 20 stycznia 2023
  • fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
    fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
  • fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
    fot. mat. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kiedy: 
  • sobota 21 stycznia 2023 - niedziela 22 stycznia 2023
Gdzie: Bytom
Z okazji nadchodzącego święta możecie zabrać ukochanych dziadków do Muzeum Górnośląskiego. A jeżeli w waszych pamiątkach są fotografie przodków w stroju śląskim zwiedzicie taniej „Skarby śląskiej szafy”.

Dzień Babci i Dziadka możecie spędzić w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Każdy kto przyjdzie 21 i 22 stycznia z fotografią członków rodziny ubranych w śląskie stroje ludowe, będzie mógł zwiedzić ekspozycję „Skarby śląskiej szafy” w cenie biletu ulgowego (dotyczy osób, których ulga nie obejmuje).

Przymierz galand, merynce i jakle

Na wystawie znajdziecie repliki strojów, które będzie można przymierzyć. To dobra zabawa dla całej rodziny. Zobaczycie, jak wyglądacie w galandzie, merynce, jakli, purpurce czy kapeluszu kani. W kąciku wypoczynkowym siedząc wygodnie na kanapie obejrzycie filmy edukacyjne poświęcone m.in. galandzie –  nakryciu głowy panny młodej, śląskiemu strojowi codziennemu oraz tradycyjnym ubraniom zakładanym do ślubu. W niedzielę (22 stycznia) o godz. 14 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji, podczas którego będzie można poznać różnice i podobieństwa odświętnego i codziennego stroju rozbarskiego.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu (Pl. Jana III Sobieskiego 2) w soboty jest czynne w godz. 12-16, w niedzielę w godz. 12-17. Bilety na wystawę „Skarby śląskiej szafy” są w cenie 8 zł – normalny, 4 zł – ulgowy. Dodatkowo w niedzielę możecie zobaczyć wystawy stałe bezpłatnie. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia