Makatki na warsztatach

poniedziałek 30 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 4 lutego 2023
Gdzie: Bytom
„Jak ze szmatki zrobić makatki?”- tego dowiecie się podczas zajęć w Muzeum Górnośląskim. Każdy z uczestników zaprojektuje własny wzór i przeniesie go na płótno. Obowiązują zapisy.

Chyba większość z nas kojarzy, jak wygląda tradycyjna śląska kuchnia z jej obowiązkowym byfyjem, biało-niebieską (rzadziej biało-czerwoną) kolorystyką, romami, na których wiszą szolki oraz niezastąpione garnitury (makatki). Te ostatnie najmłodsi poznają podczas warsztatów w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się do czego służyły zdobione kawałki płótna, jakie wzory i hasła mogły się na nich znaleźć. Zwieńczeniem warsztatów będzie zaprojektowanie własnego wzoru, a następnie przeniesienie go na płótno. Jak podkreślają organizatorzy „Wierzymy, że ten tradycyjny akcent doda unikalnego charakteru naszym współczesnym kuchniom”.

Zajęcia odbędą się 4 lutego o godz. 12.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego (pl. Jana III Sobieskiego 2) w Bytomiu. Wstęp 14 zł. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 2818294, w. 127.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Brak pomysłów na drugi tydzień ferii? Możecie się wybrać na łyżwy. Przygotowaliśmy dla Was zestawianie najciekawszych ślizgawek w regionie. Wśród nich bezpłatne i oferujące naukę jazdy na łyżwach.

Gdzie na łyżwy - wykaz najciekawszych lodowisk w woj. śląskim