Kultowe samochody na wystawie

wtorek 31 stycznia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 10 lutego 2023 - piątek 31 marca 2023
Gdzie: Racibórz
Wsiądź w wehikuł czasu i przenieś się do świata motoryzacji XX wieku, a wszystko za sprawą wyjątkowej wystawy modeli kolekcjonerskich Bartosza Janickiego. Znajdziecie tu ponad 1000 modli samochodów.

Wystawa w Muzeum w Raciborzu to spotkanie z motoryzacją PRL-u oraz Europy Zachodniej XX wieku. Autor wystawy od wczesnych dziecięcych lat pasjonował się motoryzacją, z czasem zaczął zbierać modele kolekcjonerskie. Początkowo były to samochody znane z lat dzieciństwa oraz kultowe auta sportowe. Napływ samochodów zachodnich w latach 90-tych wzbudził szersze zaciekawienie również markami takimi jak: BMW, Mercedes, Audi czy Peugeot.

Sentymentalna podróż w czasie

Ekspozycja to ponad 1000 sztuk modeli w formie miniatur w skali od 1:72 do największych 1:6. Na wystawie będzie można zobaczyć pojazdy z czasów PRL-u: samochody, ciężarówki, autobusy, a także popularne samochody dostawcze i terenowe XX wieku, prototypy polskiej motoryzacji w PRL-u, samochody wojskowe II wojny światowej oraz kultowe i popularne samochody z Europy Zachodniej minionego wieku.

Wystawę można oglądać od 10 lutego do 31 marca w Muzeum w Raciborzu (ul. Gimnazjalna 1). Bilety wstępu są w cenie: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, bilet darmowy dzieci do lat 3. W niedzielę wstęp bezpłatny. Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godz. 8-16, w sobotę w godz. 10-18 i w niedzielę w godz. 11-16.

Kategoria: Wydarzenia