Puchar Reksia na Dębowcu

czwartek 2 lutego 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Puchar Reksia
    fot. archiwum zdjęć FB Puchar Reksia
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 5 lutego 2023
Największa impreza narciarska dla dzieci i młodzieży już w ten weekend. Na stoku Dębowca zobaczymy zmagania zawodników i Reksia szalejącego na nartach. Do tego radosna zabawa, animacje i ciężarówka pełna słodyczy.

11. Narciarski Puchar Reksia zostanie rozegrany na Stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. W zawodach wezmą udział dzieci i młodzież do 13. roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo. Uczestnikom w świetnej zabawie na nartach będzie towarzyszył sympatyczny pies Reksio.

Gry, konkursy i czekoladowa ciężarówka

Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku na starcie pojawi się 400 Reksiaków. Rywalizacja odbędzie się na dwóch torach zjazdowych – krótszym dla młodszych dzieci i dłuższym dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Uczestnicy będą starować według kategorii wiekowych. Na najlepszych zawodników czekać będą puchary i atrakcyjne nagrody. W trakcie zawodów nie zabraknie zabawy na śniegu, animacji, gier i konkursów dla najmłodszych (w godz. 11.15-13.30). Dodatkowo pojawi się interaktywna ciężarówka pełna słodyczy – Wawel Truck.

Zawody odbędą się 5 lutego w godz. 10-13.30 na Stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. Wydawanie numerów startowych dla zawodników w godz. 8-9, oglądanie trasy przejazdu w godz. 9-9.30. Lista startowa jest już pełna, istnieje możliwość, że miejsce zwolni się i będzie można dopisać się w ostatniej chwili (w bielskim Gemini Park 4 lutego w godz. 16-19 lub 5 lutego w dniu zawodów w godz. 7.30-8.30). Więcej informacji i szczegółowy harmonogram znajdziecie na profilu FB Pucharu Reksia na lub na stronie PucharReksia.pl.

11. Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest pod patronatem pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz pani Heleny Filek-Marszałek Prezes Fundacji Reksia. Honorowym patronatem zmagania młodych narciarzy objął Minister Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii Pucharu Reksia patronat nad Narciarskim Pucharem Reksia objął Polski Związek Narciarski.

Tagi: 
Kategoria: Wydarzenia