Roztańczona opowieść o Małym Księciu

środa 8 lutego 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 24 lutego 2023
Gdzie: Rybnik
Balet oparty na baśni Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, adresowany do widzów w każdym wieku, przeniesie Was w magiczny świat głównego bohatera ponadczasowego dzieła.

Mały Książę wyruszył w podróż po wszechświecie, by odnaleźć przyjaciela. Chłopiec odwiedza planety zamieszkałe przez dorosłych. Próbuje zrozumieć ich sposób myślenia oraz sens życia. Wędrówka Małego Księcia staje się drogą do odkrycia prawdziwych wartości oraz do poznania samego siebie. Poetycki, symboliczny język opowieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, przełożony przez baletmistrza Łukasza Zasika na język tańca, przemówi do widza w każdym wieku. Dzieciom pozwoli dotknąć kwestii – dorastania, przemijania, przyjaźni, samotności czy miłości. Dorosłym, da szansę spojrzenia na świat oczami dziecka, przypomni o wartościach najistotniejszych. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z Ogniska Baletowego w Żarkach, które rozwijają swoje talenty pod okiem Łukasza Zasika.

Spektakl baletowy „Mały Książę” będzie można zobaczyć 24 lutego w godz. 17-18 w Domu Kultury Boguszowice (Plac Pokoju 1) w Rybniku. Bilety w cenie 15 zł można zakupić online. Informację znajdziecie na stronie Domu Kultury lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia