Wiosna w Bajce Pana Kleksa

poniedziałek 27 lutego 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 11 marca 2023 - niedziela 26 marca 2023
Gdzie: Katowice
Marzec to czas, w którym natura budzi się do życia. To także jeden z ulubionych miesięcy Profesora Kleksa. Z tej okazji, poza zwiedzaniem Bajki z przewodnikiem oraz swobodną zabawą, czekają na Was warsztaty.

Co powiecie na domowe spa, ekologiczną marzannę, sadzenie roślinek i świetną zabawę dla całej rodziny? Tak zapowiada się marzec w katowickiej Bajce Pana Kleksa. Czeka na Was mnóstwo atrakcji.

„Domowe Spa” na wyciągnięcie ręki

Podstawą dobrego samopoczucia jest właściwe dbanie o siebie od zewnątrz i wewnątrz. 11 marca (godz. 10 lub 12) w trakcie warsztatów dzieci wraz z rodzicami poznają sekrety tworzenia kosmetyków z rzeczy łatwo dostępnych w każdym domu. To nie wszystko - każdy uczestnik zajęć wróci do domu z zestawem własnoręcznie wykonanych i spersonalizowanych kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji. W domowym zaciszu, dzięki ich wyjątkowym zapachom poczujecie się jak w prawdziwym spa. Czas trwania zajęć to 90 minut.

Wiosna ach to ty!

25 marca (godz. 10 lub 12) w Bajce znajdziecie ekologię w czystej postaci. Na warsztatach dowiecie się, jak dbać o naturę i nasze otoczenie, które powoli budzi się do życia. W trakcie zajęć dzieci własnoręcznie zasieją pierwsze rośliny w tym roku, poznając różne techniki pielęgnacji sadzonek. Każdy uczestnik wykona bombę kwiatową oraz poidełko dla owadów, które ozdobi ogród i balkon. Zwieńczeniem warsztatów będzie stworzenie wspólnej, całkowicie ekologicznej marzanny, aby ostatecznie pożegnać zimę. Czas trwania zajęć to 90 minut.

Swobodny weekend bez limitu czasu

W ostatni weekend marca (25 i 26) odwiedzający mogą swobodnie bawić się w Bajce oraz Abecji, czyli Podwodnym Świecie Królowej Aby. To od Was zależy ile czasu spędzicie w bajkowej przestrzeni i z jakich atrakcji skorzystacie. Więcej informacji znajdziecie na stronie Bajki Pana Kleksa. Bilety są dostępne online.

Bajka Pana Kleksa mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia