Startuje bezpłatny kurs samoobrony

środa 1 marca 2023
Kiedy: 
  • poniedziałek 6 marca 2023 - piątek 17 marca 2023
Uczestniczki nauczą się podstawowych technik samoobrony, a także dowiedzą się, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. Dzięki kursowi wzmocnią również pewność siebie. Zapisy już się rozpoczęły.

To kolejna edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet w Rudzie Śląskiej. Uczestniczki wezmą udział w 6 spotkaniach. - Zależy nam, żeby panie nauczyły się konkretnych technik samoobrony, wzmocniły pewność siebie i potrafiły skutecznie obronić przed atakiem napastnika – podkreśla Roman Dymek, jeden z instruktorów. Panie nauczą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki, jak bezpiecznie upadać oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

Pierwsze zajęcia odbędą się 6 marca w godz. 16.30-18, pozostałe zaplanowano na 8, 10, 13, 15 i 17 marca (w tych samych godzinach). Kurs będzie odbywał się na sali treningowej w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate, który znajduje się przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom w Rudzie Śląskiej. Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Do ćwiczeń potrzebny jest wygodny strój oraz skarpetki (na sali nie ma możliwości ćwiczenia w obuwiu). Obowiązują zapisy od 1 marca, pod numerem tel. 32 3423606, mailowo: media@ruda-sl.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Liczy się kolejność zapisów, a limit to 35 uczestniczek.

Kategoria: Wydarzenia