Mama bohatera – spektakl z lalkami i piosenkami dla dzieci

poniedziałek 6 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 12 marca 2023
Gdzie: Katowice
Na scenie Teatru Gry i Ludzie zobaczycie opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością, a niezależnością. Zdradzimy, że magiczna spódnica mamy skrywa wiele tajemnic.

Spektakl „Mama bohatera” Teatru Gry i Ludzie realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana. Spektakl dla dzieci od 4. roku życia.

Spektakularne metamorfozy maminej spódnicy

Głównym elementem przedstawienia jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. Spódnica będzie przechodzić kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

Przedstawienie „Mama bohatera” będzie można zobaczyć 12 marca o godz. 15 w Teatrze Gry i Ludzie (ul. Gliwicka 120) w Katowicach. Bilety można zakupić online, są w cenie: 25 zł – jednoosobowy, rodzinny - przy zakupie co najmniej 4 biletów zniżka 25 zł (3+1 gratis, aby otrzymać zniżkę należy wpisać w opcji kupon: „Rodzinny”). Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 501395069 (również SMS) lub mailowo: rezerwacja@gryiludzie.pl.

Kategoria: Wydarzenia