Miniaturowy kolejkowy świat na Festwialu

poniedziałek 6 marca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Sosnowiec łączy
    fot. archiwum zdjęć FB Sosnowiec łączy
  • fot. archiwum zdjęć FB Sosnowiec łączy
    fot. archiwum zdjęć FB Sosnowiec łączy
Kiedy: 
  • sobota 18 marca 2023 - niedziela 19 marca 2023
Gdzie: Sosnowiec
Kochacie pociągi? To coś dla Was - Festiwal „Kolej w Miniaturze”. Wśród atrakcji: interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych, symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy, składanie modeli i wiele innych.

Cieszący się dużą popularnością Festiwal „Kolej w Miniaturze”odbędzie się już po raz 7. w Sosnowcu. Na odwiedzających czeka wielki interaktywny pokaz techniki kolejowej – makiety i modele kolejowe. Miłośnicy kolei zaprezentują swoje techniczne, modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, zorganizują ruch kolejowy, sterując jazdą lokomotyw i pociągów oraz do zabawy zaproszą widzów. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest również konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety i najciekawszy skład pociągu.

Miniaturowy świat kolejek

Odwiedzający Festiwal będą mogli podziwiać wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym. Na torach pojawią się legendarne lokomotywy i składy pociągów z kraju i ze świata. To również okazja do samodzielnego poprowadzenia minipociągu na makiecie ćwiczebnej lub lokomotywy w symulatorze jazdy. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, układanie i zabawy kolejkami oraz składanie i sklejanie prostych modeli.

Festiwal odbędzie się 18 marca w godz. 10-18 i 19 marca w godz. 10-17 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Jana Kilińskiego 31, naprzeciw dworca PKP). Od godz. 13.30 do godz. 14.30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony. Wstęp jest płatny tylko na salę sportową z makietami modułowymi: 10 zł - dorośli, dzieci do 12. roku życia bezpłatnie. Dostęp do pozostałych atrakcji jest bezpłatny. Informację o znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie Festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia