Jarmark z bajkowym ogródkiem i atrakcjami

poniedziałek 6 marca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie
    fot. archiwum zdjęć FB Jarmarki Śląskie
Kiedy: 
  • poniedziałek 20 marca 2023 - piątek 7 kwietnia 2023
Gdzie: Katowice
Na Rynku w Katowicach zrobi się kolorowo, a wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego. Znajdziecie tu regionalne przysmaki, rękodzieło, ozdoby świąteczne. Zabawy dostarczą m.in. bajkowy ogródek i karuzela.

Na Jarmarku Wielkanocnym w Katowicach pojawią się wystawcy z całej Polski, a także z zagranicy. Na licznych stoiskach będzie można znaleźć wielkanocne przysmaki, jak tradycyjne wędliny, sery, chrzan, słodkości i wiele innych. Nie zabraknie pięknych ozdób, pisanek wykonanych różnymi technikami, palm, wiosennych wianków, drewnianych zabawek. Ponadto będzie można kupić litewskie przysmaki, węgierskie salami, grecką chałwę czy turecką baklave. Do tego ekologiczne jajka, miody, tradycyjne chleby na zakwasie i kosmetyki z różnych stron świata.

Łączka zajączka i bajkowy ogródek

Najmłodsi mogą spodziewać się bajkowego ogródka z kolorowymi pisankami i zającami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się karuzela wiktoriańska, elektryczny pociąg, wielka kura, maskotki świąteczne i kreatywna strefa zabaw plastycznych dla dzieci - „Łączka zajączka”.

Jarmark potrwa od 20 marca do 7 kwietnia w godz. 12-20 na Rynku Plac nad Rawą w Katowicach. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia