Twórcze larmo na hucie

środa 8 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 18 marca 2023
Gdzie: Chorzów
O tym, że z metalu można zrobić wszystko przekonacie się na warsztatach w Muzeum Hutnictwa. Instrument muzyczny, rakieta, samochód, a nawet łazik – co powstanie ze stali zależy tylko od Was.

Warsztaty w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie to przygoda z użyciem stali. Dzieciaki odkryją swój talent muzyczny lub zdecydują się na podbój kosmosu. Do twórczej zabawy będą wykorzystane materiały recyklingowe, które na co dzień można znaleźć w swoim otoczeniu. Uczestnicy zajęć nadadzą im supermoce i właściwości. Do wyboru są dwa rodzaje warsztatów dla rodzin z dziećmi: „Idymy larmować” (godz. 11-12) - tworzenia instrumentów oraz „Turboloty i inksze machiny” (godz. 13-14) -tworzenia pojazdów, machin i postaci. Dodatkowo będzie można zwiedzić Muzeum razem z Przetopkiem (godz. 10-11, godz.12-13) lub wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Wielka Księga Przemysłu. Pierwsze fotografie Huty „Królewskiej”, które będzie połączone z zabawą intelektualną (godz. 11-12).

Warsztaty oraz zwiedzanie w ramach „twórczego larma na hucie” odbędą się 18 marca w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. Metalowców 4a). Bilety na warsztaty w cenie 10 zł, zwiedzanie: 17 zł – normalny, 12 zł – ulgowy można zakupić online. Rekomendowany wiek uczestników od 5 lat. Informację znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia