Magia w kinie przyjaznym sensorycznie

piątek 10 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 15 marca 2023 - środa 22 marca 2023
Gdzie: Katowice
Niezwykła szkoła, zwierzęta i zagadka do rozwiązania – tak zapowiada się „Szkoła magicznych zwierząt”. Film powstał na podstawie znanej i lubianej serii książek Margit Auer. Seans będzie przyjazny sensorycznie.

W katowickim Kinie Światowid mali widzowie mogą uczestniczyć w seansach przyjaznych sensorycznie. Co to oznacza? Dzieciaki w komfortowych warunkach mogą obejrzeć wybrane dla nich propozycje filmowe. Podczas projekcji na sali nie ma całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie są wyświetlane zwiastuny innych filmów, aby nie rozpraszać dziecięcej uwagi. Dzięki takim seansom kino jest dostępne dla wszystkich, a różne formy niepełnosprawności nie ograniczają miłośników kina.

Film pełen magii

Szkoła, do której trafia Ida jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z lisem Rabbatem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Czy przy pomocy magicznych zwierząt, dzieciom uda się rozwikłać zagadkę?

O tym przekonacie się 15 marca o godz. 17, 19 marca o godz. 13 lub 22 marca o godz. 17 w Kinie Światowid (ul. 3 Maja 7) w Katowicach. Bilety w cenie 14 zł można zakupić online. 22 marca przed seansem odbędą się warsztaty plastyczno-filmowe. 

Kategoria: Wydarzenia