Powitanie wiosny na Skałce

poniedziałek 13 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 25 marca 2023
Wiosenna gra terenowa dla dzieci i młodzieży, bieg rekreacyjny – tak będzie można powitać wiosnę na świętochłowickiej „Skałce". Zabawa na świeżym powietrzu z pewnością Wam się spodoba.

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dni stają się coraz dłuższe, a pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z propozycji zabawy w plenerze jest „Powitanie wiosny na Skłace”. W programie: wiosenny bieg rekreacyjny oraz wiosenna gra terenowa dla dzieci i młodzieży.

Zabawa z nagrodami

Aby wziąć udział w grze terenowej wystarczy pobrać kartę konkursową z kasy w budynku wielofunkcyjnym OSiR „Skałka” (Aleja Parkowa 15 w godz. 8-12). Na terenie „Skałki” uczestnicy zabawy będą musieli odnaleźć 4 ukryte elementy hasła i ułożyć je w całość. Wskazówki pozwalające na ich odnalezienie znajdą się na mapie dostępnej na stronie internetowej Ośrodka. Po rozwiązaniu zagadki, należy wrócić do budynku wielofunkcyjnego, a wypełnioną kartę konkursową wrzucić do urny przy kasie (w godz. 12-12.30). Zwycięzcy będą wyłonieni w drodze losowania, które odbędzie się po zakończeniu wiosennego biegu o godz. 13 (przy przystani kajakowej). Nagrodami w zabawie będą m.in. rodzinne gry planszowe.

Bieg wokół stawu

Dla amatorów biegania przygotowano wiosenny bieg. Aktywność rozpocznie się rozgrzewką o godz. 11.45. Start biegu o godz. 12 przy przystani kajakowej. Do pokonania minimum jedno okrążenie stawu „Skałka”. O godz. 12.30 odbędzie się wręczenie medali (dla pierwszych 100 osób na mecie).

Powitanie wiosny na „Skałce” odbędzie się 25 marca. Wstęp wolny. Informację o wydarzeniu znajdziecie na Fb lub na stronie internetowej OSiR „Skałka”. 

Kategoria: Wydarzenia