Bliżej gwiazd z Karolem Wójcickim

środa 15 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 21 marca 2023
To okazja do wzięcia udziału w wykładzie „W pogoni za cieniem. Opowieść łowcy zaćmień” Karola Wójcickiego - popularyzatora astronomii, dziennikarza naukowego i autora popularnego fanpage „Z głową w gwiazdach”.

Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując spadajacych z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Wykład, który poprowadzi Karol Wójcicki odbędzie się 21 marca o godz. 10 w Cinema City w Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej (ul. Leszczyńska 20). Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w Science Point 2.0 (na 1. piętrze). Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia