Z aparatem za pan brat

środa 15 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 25 marca 2023
Gdzie: Katowice
Warsztaty fotograficzne dla młodzieży będą towarzyszyć wystawie Ryszarda Czernowa. Uczestnicy poznają bliżej sylwetkę artysty, a także wezmą udział w ćwiczeniach teoretycznych i praktycznych związanych z fotografią.

Zajęcia to propozycja dla młodzieży w wieku 14-18 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach, które towarzyszą wystawie Ryszard Czernow Vanitas 2023. Ekspozycja to wieloznaczeniowy zbiór prac, których autor porusza się pomiędzy tworzeniem a destrukcją, wykorzystując znany ze średniowiecza, ale przede wszystkim baroku, motyw marności symbolicznie zawarty w warstwie wizualnej prac.

Fotografia i współczesny twórca

Podczas zajęć, prowadzonych przez kuratora wystawy, oprócz szczegółowego omówienia ekspozycji odbędzie się szereg ćwiczeń teoretycznych i praktycznych związanych z fotografią. Uczestnicy poznają bliżej sylwetkę Ryszarda Czernowa, dowiedzą się jak analizować i interpretować dzieło sztuki, a ćwiczenia praktyczne zaangażują młodzież w proces twórczy oraz pobudzą ich kreatywność. Nie zabraknie również miejsca na dyskusję o wielozadaniowości współczesnego twórcy. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą na warsztaty smartfon ze sprawnym aparatem fotograficznym lub niezależny aparat cyfrowy.

Warsztaty fotograficzne odbędą się 25 marca o godz. 11 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1). Bilety w cenie 15 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia