BCKino dla całej rodziny

wtorek 21 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • mat. organizatora
    mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 10 marca 2023 - czwartek 30 marca 2023
Gdzie: Bytom
Na co zabrać dzieciaki do kina? Świetne propozycje na rodzinny wypad przygotowało BCKino. Na dużym ekranie zobaczycie „Szczęście Mikołajka”, „Co w trawie gra” oraz „Szkołę magicznych zwierząt”.

Marcowy repertuar BCKina to filmy, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Świat Mikołajka i jego przyjaciół

Do 23 marca w Sali Gloria (godz. 15.30) można oglądać animację „Szczęście Mikołajka”. Widzowie ponownie mają okazje zobaczyć świat Mikołajka i jego przyjaciół na dużym ekranie. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu - nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko, czego dotkną, zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym, jak pewnego dnia go wymyślili. Cena biletów 15 zł.

„Co w trawie gra”

To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine. Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina - księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora - Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek. Film można oglądać do 23 marca w Sali Ki-Nowa o godz. 17. Bilety są w cenie : 13 zł, 8 zł – z bytomską kartą Rodzina 3+, 10 zł – z bytomską Kartą Seniora.

Magiczne zwierzęta i tajemnicza zagadka

Kolejną familijną propozycją jest „Szkoła magicznych zwierząt”. Film opowiada o Idzie, która nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby poczuła się lepiej w szkolnej ławce – z pomocą odrobiny magii sprawia, że jej podopiecznym w codziennych obowiązkach towarzyszą magiczne zwierzęta. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Film można oglądać od 24 do 30 marca w Sali Ki-Nowa o godz. 17.15. Cena biletów: 13 zł, 8 zł – z bytomską kartą Rodzina 3+, 10 zł – z bytomską Kartą Seniora.

Pozostałe propozycje z repertuaru BCKino znajdziecie tutaj. Bilety są do nabycia online oraz w kasie Bytomskiego Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1).

Kategoria: Wydarzenia