O ekologii na „To Nie Żarty Festiwal”

poniedziałek 27 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 1 kwietnia 2023
W programie m.in.: wymiana roślin, naturalne kosmetyki, kiermasz książki, lokalni rękodzielnicy, wymiana szafowa, warsztaty przerabiania używanych tkanin, wegańska kuchnia i wiele innych ekoatrakcji.

„To Nie Żarty Festiwal” będzie poświęcony działaniom i świadomości proekologicznej. W Parku Tradycji odbędzie się wymiana elektrośmieci na sadzonki, wymianka roślin (przynieś niepotrzebną roślinkę i wymień na inną), szafowa z możliwością prostych przeróbek krawieckich wymienionych ubrań. Do tego naturalne kosmetyki, lokalni wystawcy, second handy, kiermasz książki, prelekcje o szafie kapsułowej, wegańska kuchnia społeczna. Nie zabraknie ciekawych warsztatów m.in. z przerabiania starych tkanin – ozdoby ze starych t-shirtów, notesy z odzysku, gumki do włosów scrunche (w godz. 15.30-17.30).

Festiwal odbędzie się 1 kwietnia w godz. 10-20 w Siemianowickim Centrum Kultury w Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12) w Siemianowicach Śląskich. Wstęp wolny. Dodatkowo płatne 25 zł – warsztaty z ekosprzątnia i ekospa (bilety dostępne tutaj). Dokładny program wydarzenia znajdziecie na Fb lub stronie SCK.

Kategoria: Wydarzenia