Dzień Gór w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

wtorek 28 marca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 2 kwietnia 2023
Gdzie: Radzionków
Lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? To coś dla Was. Czeka na Was gra terenowa, wycieczki z przewodnikiem, warsztaty mikroskopowe, laboratoryjne, artystyczne i koncert bluesowy.

Niezależnie od pogody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie odbędzie się Dzień Gór. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w ciekawych prelekcjach (godz. 12) m.in. „Górskie kwiatki, czyli nietuzinkowe miejsca i przygody w polskich górach", w wycieczce z przewodnikiem na szczyt Księżej Góry lub Kopiec oraz w grze terenowej „Na tropie świstaka” (godz. 13.30, 15.30, obowiązują zapisy w punkcie informacyjnym w dniu imprezy). Najmłodszym spodobają się warsztaty laboratoryjne, mikroskopowe, artystyczne, geologiczne, malowanie gipsowych figurek. Do tego stoiska edukacyjno-informacyjne, gdzie będzie można porozmawiać o górach. Nie zabraknie muzyki, na scenie wystąpi Marek "Makaron" Motyka & Andrzej Krupa.

Impreza odbędzie się 2 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Wstęp wolny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie na stronie Ogrodu lub fanpage’u na Facebooku.

Kategoria: Wydarzenia