Warsztaty, koncerty i teatr na jarmarku

środa 29 marca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Powiat Pszczyński
    fot. archiwum zdjęć FB Powiat Pszczyński
Kiedy: 
  • sobota 1 kwietnia 2023 - niedziela 2 kwietnia 2023
Gdzie: Pszczyna
W pszczyńskim skansenie odbędzie się po raz pierwszy Jarmark Wielkanocny. Przygotowano liczne atrakcje: warsztaty, koncerty, spektakl teatralny, gry i zabawy. Na stoiskach znajdziecie wyroby od lokalnych producentów.

Tydzień przed świętami wielkanocnymi w Skansenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej zagości po raz pierwszy Jarmark Wielkanocny. Odwiedzający będą mieli okazję zakupić tradycyjne, świąteczne przysmaki, piękne ozdoby oferowane przez koła gospodyń wiejskich i lokalnych producentów, których wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Palmy wielkanocne, zdobienie mazurków i pisanek

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty m.in. z robienia palm wielkanocnych, cukiernicze, zdobienia pisanek, linorytu, florystyczne. W skansenie przygrywać będzie Kapela „ Pszczynioki”, wystąpi Zespół Regionalny „Pszczyna”, a w koncercie „Wiosna, ach to ty” zaprezentuje się uzdolniona młodzież Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Do tego koncert duetu na saksofon i pianino Blue Duo. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak spektakl teatralny „Ptasie jaja” oraz gier i zabaw z OSP Pszczyna.

Jarmark odbędzie się 1-2 kwietnia w godz. 12-18 w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Jarmarku jest bezpłatny. Dokładny program znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub skansenu.

Kategoria: Wydarzenia