Poszukiwania niezłych jajek

wtorek 4 kwietnia 2023
Kiedy: 
  • piątek 7 kwietnia 2023
Gdzie: Rybnik
Wcielicie się w detektywów, by wyśledzić ukryte przez zajączka jajka wielkanocne. Do odnalezienia w terenie będzie 1000 jajek, w tym 5 wyjątkowych- ceramicznych. Zapowiada się świetna rodzinna zabawa.

Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne niespodzianki w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. Zwyczaj poszukiwania prezentów od zajączka wielkanocnego przywędrował do Polski z Europy Zachodniej. Tradycja ta nie jest jeszcze rozpowszechniona w całym kraju, ale są regiony, w których święta wielkanocne się nie odbędą, jeśli zajączek nie przyjdzie do dzieci. Świąteczne podchody już po raz drugi organizuje Dom Kultury Boguszowice w Rybniku. Zajączek ukryje w terenie 1000 jajek, w tym 5 wyjątkowych (ceramicznych). Dla znalazcy ceramicznego jaja czeka nagroda – wejściówka na wybrane warsztaty.

Zabawa odbędzie się 7 kwietnia o godz. 11 na terenie Boguszowic Osiedla w Rybniku. Pakiety startowe zawierające opis zabawy są do odbioru w kasie Domu Kultury Boguszowice (Plac Pokoju 1) od 6 kwietnia w godz. 11-19. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia