Dzień Ziemi, warsztaty i wiosna w Ogrodzie

wtorek 11 kwietnia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny - Związek Stowarzyszeń
    fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny - Związek Stowarzyszeń
Kiedy: 
  • niedziela 23 kwietnia 2023
Gdzie: Mikołów
W ramach święta naszej planety w Śląskim Ogrodzie Botanicznym znajdziecie wiele atrakcji. Czeka na Was m.in. gra terenowa, warsztaty przy ulach, rodzinna strefa zabaw oraz kiermasz maszketów.

Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie zapowiada się interesująco. Fani gier terenowych będą mogli wziąć udział w zabawie „Listy do Ziemi”. To pierwsza gra w tym roku z cyklu „Zielony Odkrywca”. Na stanowisku edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego odwiedzający poznają świat zwierząt i roślin województwa śląskiego. Nie zabraknie warsztatów: edukacyjnych, zielarskich, przyrodniczych, kreatywnych i związanych z pszczołami (godz.12-14). O ruch będzie można zadbać w rodzinnej strefie zabaw na polanie przed budynkiem głównym. Dodatkowo tego dnia odbędzie się kiermasz rękodzieła i maszketów, spacer edukacyjny (godz. 15), ogrodowe kino (godz. 16).

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Dokładny plan wydarzenia znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia