Neuroróżnorodni – o edukacji dzieci w spektrum autyzmu

środa 12 kwietnia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 21 kwietnia 2023 - sobota 22 kwietnia 2023
Gdzie: Internet
Akademia Górnośląska w Katowicach zaprasza na konferencję Neuroróżnorodni poświęconą problemom i potrzebom dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W programie: ciekawe wykłady oraz panele dyskusyjne.

Według szacunkowych danych w Polsce jest ok. 30 tys. osób zmagających się z trudnościami, jakie wywołuje autyzm (w tym 20 tys. dzieci oraz 10 tys. osób dorosłych). Kwiecień to czas, w którym upowszechniana jest wiedza na temat autyzmu. Ustanowiony 2 kwietnia przez ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna okres kampanii, akcji społecznych, marszów na niebiesko, spotkań i konferencji. Akademia Górnośląska od lat włącza się w te działania.

Edukacja dzieci w spektrum autyzmu

Tegoroczna konferencja Akademii Górnośląskiej będzie poświęcona procesowi edukacji dzieci w spektrum autyzmu. Poruszone zostaną zagadnienia: praca z rodziną dziecka jako ważny aspekt pracy terapeuty, trening umiejętności społecznych, uczeń z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w szkole masowej, rozwijanie umiejętności społecznych u małych dzieci przez zabawę oraz zapewnienie odpowiednich i skutecznych warunków uczenia się. Wśród ekspertów i gości będą m.in. prof. Marek Kaczmarzyk, dr Sara Kuźnik, Joanna Węglarz, Barbara Olszewska.

Konferencja odbędzie się 21 i 22 kwietnia w trybie online. Udział w niej zostanie potwierdzony certyfikatem. Obowiązują zapisy. Udział w konferencji jest płatny. Szczegóły, link do zapisów - tutaj

Kategoria: Wydarzenia