Odwiedź zagrodę pełną zwierząt

środa 12 kwietnia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB  Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”
Kiedy: 
  • niedziela 16 kwietnia 2023
Gdzie: Chorzów
Wycieczkę rozpoczniecie od spotkania z królikami, następnie odwiedzicie stado owiec, kozy krowę i konia. W spacerze towarzyszyć będzie Wam przewodnik. Dzieciaki będą mogły pogłaskać i nakarmić zwierzęta.

Niedzielny etnospacer w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” spodoba się najmłodszym. To nie tylko spotkanie ze zwierzętami, ale i ciekawostki z ich życia.

Króliki, kozy i koń

Uczestnicy wyruszą na wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o zwierzętach gospodarskich zamieszkujących dawną wieś. Dzieci dowiedzą się jaką rolę pełniły zwierzęta, jak się nimi zajmowano oraz poznają w praktyce sposoby ich żywienia. Spacer rozpocznie się przy wybiegu królików. Następnie uczestnicy odwiedzą stado owiec, zagrodę z Łaz z kozami, krową i koniem. Każdy chętny pod czujnym okiem opiekunów będzie mógł pogłaskać i nakarmić zwierzęta przygotowanymi smakołykami.

Etnospacer odbędzie się 16 kwietnia o godz. 11.30 w w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (ul. Parkowa 25). Bilety w cenie 20 zł (od osoby) można zakupić online. Informację znajdziecie na stronie Skansenu.

Kategoria: Wydarzenia