Arteterapia w kinie. Zrozumieć strach i otworzyć się na sztukę

czwartek 13 kwietnia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
  • fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
    fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla Dzieci
Kiedy: 
  • niedziela 16 kwietnia 2023
  • niedziela 23 kwietnia 2023
Gdzie: Katowice
To pokazy filmowe dla dzieci połączone z warsztatami arteterapeutycznymi. Najmłodsi uruchomią wyobraźnię, otworzą się na sztukę, spróbują zrozumieć strach i zobaczą, jak różnorodny jest świat.

Kwiecień z arteterapią to cykl spotkań zorganizowany we współpracy Kina Kosmos ze studentami Arteterapii, międzyuczelnianego kierunku interdyscyplinarnego pomiędzy trzema katowickimi Uczelniami: Uniwersytetem Śląskim, Akademią Sztuk Pięknych i Akademią Muzyczną. Tematyka spotkań będzie nawiązywała do bajek, mając na celu uruchomienie wyobraźni, otwarcie na kierowanie się wewnętrznym impulsem, stwarzając tym samym okazję do rozmów. Każdy z warsztatów będzie spełniał rolę terapeutyczną.

Strach ma wielkie oczy

16 kwietnia dzieciaki będą mogły zobaczyć wzruszającą animację „Yuku i magiczny kwiat”. Po filmie odbędą się warsztaty odwagi, strachu i kreatywności: „Kiedy się boimy i po co tak w ogóle nam strach?” . Uczestnicy przekonają się jak wygląda, jakie przybiera kolory, a nawet jak brzmi.

Przyjaźń i empatia

23 kwietnia na dużym ekranie zagości „Szkoła magicznych zwierząt”. Po seansie odbędą się warsztaty bliskich relacji: „Twórz, baw się, odkrywaj siebie i swoją wyjątkowość!”. Warsztaty mają na celu pokazanie potencjału i różnorodności uczestników. Ważnym elementem zajęć będą zabawy sensoryczne. Poprzez sztukę poruszone zostaną istotne tematy takie jak przyjaźń i empatia.

Filmy będziecie mogli zobaczyć 16 i 23 kwietnia o godz. 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 16 zł można zakupić online. Na zajęcia obowiązują zapisy: do 15 kwietnia do godz. 21– warsztaty odwagi, strachu i kreatywności, do 22 kwietnia do godz. 21 – warsztaty bliskich relacji. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku.

Kategoria: Wydarzenia