Stań oko w oko z tyranozaurem

czwartek 20 kwietnia 2023
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
  • fot. mat. prasowe
    fot. mat. prasowe
Kiedy: 
  • niedziela 23 kwietnia 2023
Gdzie: Rybnik
Co powiecie na „Niedzielę z prehistorią” w Zabytkowej Kopalni Ignacy? Wśród atrakcji: realistycznie wyglądający i ruszający się tyranozaur, warsztaty, spektakl popularnonaukowy, spotkanie z paleontologiem.

To wydarzenie dla młodszych i tych nieco starszych miłośników dinozaurów. Tego dnia będzie można również zwiedzić Zabytkową Kopalnię Ignacy. Impreza łączy dobrą zabawę z wartościowymi i naukowymi treściami.

Tyranozaur Reksio, jak żywy

W programie m.in. bezpłatne warsztaty tematyczne (godz. 12-15), „Zanim powstał Park Jurajski” czyli ponad 100 lat historii dinozaurów na kinowym ekranie (wstęp wolny, godz. 14), spektakl popularnonaukowy „Spacerując po jajkach” dr Andrzeja Boczarowskiego - związanego z Uniwersytetem Śląskim paleontologa (godz. 15.30) oraz prawdziwy hit, wizyta animatronicznego, realistycznie wyglądającego, kroczącego tyranozaura (od godz. 17.30). Tyranozaur będzie przechadzał się po terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy (przestrzeń ogólnodostępna) więc atrakcja nie jest biletowana.

„Niedziela z prehistorią” odbędzie się 23 kwietnia od godz. 12 na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku (ul. Ignacego Mościckiego 3). Tego dnia obowiązują promocyjne ceny biletów. Za zwiedzanie (wystawa „Wiek Pary" czynna w godz. 11 -15, pokazy maszyny parowej w ruchu o godz.: 14, 15, 16 lub 17, SOWA, wieża widokowa, maszynownia czynne w godz. 11 - 19) i spotkanie z paleontologiem o godz. 15.30 zapłacimy 20zł – normalny, 15zł – ulgowy. Bilety można zakupić online lub na miejscu w kasie biletowej. Jeżeli chcemy spotkać się tylko z paleontologiem (czas trwania 90 min plus 30 min pytania od publiczności) za bilet zapłacimy 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy. Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia