„4 strony przygody” rowerem lub pieszo

piątek 28 kwietnia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 2 maja 2023
Gdzie: Będzin
To propozycja majówkowej gry terenowej dla całej rodziny. Spędzicie aktywnie czas na świeżym powietrzu. Trasę możecie pokonać pieszo lub rowerem. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Gra terenowa „4 strony przygody” w Będzinie odbędzie się w dwóch wariantach: pieszym i rowerowym. Uczestnicy będą przemierzać miasto szukając punktów orientacyjnych (10 na piechotę, 15 na rowerze), w których znajdą zadania do wykonania (sprawdzające wiedzę na temat miasta oraz sprawnościowe). Do pokonania będzie dystans około 10 kilometrów, poziom trudności łatwy i przyjazny dzieciom. Grupy uczestniczące w grze mogą liczyć od 1-5 osób. Na mecie, uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia gry i pamiątkowe puchary. 3 zespoły, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają dodatkowe nagrody. „ Gra ma na celu integracje osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, upowszechnianie rekreacji ruchowej oraz zwrócenie uwagi dzieciom na zasady bezpiecznego przemieszczania się rowerem” - podkreślają organizatorzy.

Gra odbędzie się 2 maja w godz. 10-13. Start Bulwary Czarnej Przemszy naprzeciwko Urzędu Miasta w Będzinie (ul. 11 Listopada 20). Obowiązują zapisy do 26 kwietnia pod adresem: promocja@um.bedzin.pl (liczba zgłoszeń ograniczona). Regulamin gry znajdziecie na stronie miasta Będzin.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Przed nami majówka. Mamy dla Was zestawienie niesamowitych miejsc, gdzie będziecie świetnie się bawić z całą rodziną. Parki rozrywki, dinozaury, podróż w czasie, a może zjazd w podziemia? Propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Nie zabraknie ekstremalnych wrażeń, wspólnej zabawy i relaksu na łonie natury. 

Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?