Majówka z Legionistami

wtorek 25 kwietnia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Legio XXI Rapax
    fot. archiwum zdjęć FB Legio XXI Rapax
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 maja 2023
Gdzie: Czeladź
Piknik z rzymianami, animacje i konkursy, koncert górniczej orkiestry dętej, kolorowe warkoczyki, tańce i zabawy – tak zapowiada się majówka w Parku Jordana w Czeladzi.

Park Jordana w Czeladzi przeszedł sporą metamorfozę. Odnowiono centralną alejkę i boisko, wokół którego poprowadzono dwutorową bieżnię tartanową. Pojawiła się też ozdobna drewniana altana i różne urządzenia do rekreacji. W parku dzięki nowemu oświetleniu również wieczorami można miło spędzać czas.

Piknik z rzymianami i atrakcje dla dzieci

W majówkę nastąpi uroczyste otwarcie parku po modernizacji. Wśród zaplanowanych atrakcji: koncert górniczej orkiestry dętej, turniej piłkarskich drużyn podwórkowych, tańce i zabawy, animacje i konkursy, kolorowe warkoczyki. Swoją obecność zapowiedzieli najprawdziwsi rzymscy legioniści z Legio XXI Rapax. Odbędzie się wielka parada do Parku Jordana, gdzie rozstawią swój obóz i będą opowiadać o swoich podbojach, uzbrojeniu, zwyczajach. Poprowadzą też zajęcia aktywne, w trakcie których będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, czy rzucie pilum.

Impreza odbędzie się 1 maja od godz. 13 w Parku Jordana w Czeladzi. Informację znajdziecie na stronie miasta lub stronie wydarzenia na Fb. Wstęp wolny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Przed nami majówka. Mamy dla Was zestawienie niesamowitych miejsc, gdzie będziecie świetnie się bawić z całą rodziną. Parki rozrywki, dinozaury, podróż w czasie, a może zjazd w podziemia? Propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Nie zabraknie ekstremalnych wrażeń, wspólnej zabawy i relaksu na łonie natury. 

Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?