Warsztaty i przedstawienie z Kapelą Fedaków

czwartek 27 kwietnia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 29 kwietnia 2023
Gdzie: Zabrze
„Tajemnice sztolni” to warsztaty dla rodzin z dziećmi, które przybliżą dawne tańce oraz piosenki śląskie. Po zajęciach odbędzie się przedstawienie oparte na regionalnych legendach. Wstęp bezpłatny.

Park 12 C to interaktywna strefa naziemna Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. W parku dzieci znajdą m.in. labirynt, który nawiązuje do sieci podziemnych korytarzy i pracy górnika. Rodzice za pomocą specjalnych kładek umieszczonych nad ścianami labiryntu mogą pomóc pociechom w poruszaniu się po nim.

Warsztaty z Kapelą Fedaków

29 kwietnia na terenie Parku 12 C odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi. Uczestnicy poznają dawne tańce oraz piosenki śląskie. Następnie odbędzie się przedstawienie oparte na regionalnych legendach, podczas którego widzowie dowiedzą się co czai się w zapomnianych zakamarkach sztolni w Zabrzu i będą mieli okazję wykorzystać - nabyte podczas warsztatów - muzyczne i taneczne umiejętności. Zajęcia poprowadzi Kapela Fedaków czyli rodzinny zespół grający muzykę tradycyjną ze Śląska. Przewodnikiem po legendzie będzie natomiast Stefan Mazur.

Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia o godz. 12 w Parku 12 C w Zabrzu (ul. Maurycego Mochnackiego 12). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Przed nami majówka. Mamy dla Was zestawienie niesamowitych miejsc, gdzie będziecie świetnie się bawić z całą rodziną. Parki rozrywki, dinozaury, podróż w czasie, a może zjazd w podziemia? Propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Nie zabraknie ekstremalnych wrażeń, wspólnej zabawy i relaksu na łonie natury. 

Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?