Fantastyczna przygoda z Wojownikami Światów

wtorek 25 kwietnia 2023
  • fot. mat. prasowe UM Bielsko-Biała
    fot. mat. prasowe UM Bielsko-Biała
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 29 kwietnia 2023 - niedziela 30 kwietnia 2023
Turnieje rycerskie, warsztaty, animacje, a także okazja do spotkania wojowników z różnych epok i stron świata. Nie zabraknie ulubionych bohaterów ze srebrnego ekranu i książek.

To już druga edycja imprezy „Wojownicy Światów", w czasie której odbędą się turnieje bractw, będzie można spotkać się z rekonstruktorami czy też wziąć udział w ciekawych warsztatach. Wydarzenie rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 13 na placu Ratuszowym, skąd Marsz Rekonstruktora przejdzie do parku Słowackiego, który na dwa dni stanie się obozowiskiem. Na wydarzenie przyjedzie ponad 150 rekonstruktorów i cosplayerów z całej Polski

Walki rycerskie i strefa animacji z dmuchańcami

W parku Słowackiego będzie można spotkać postacie ze wszystkich epok: od czasów Piastów przez okres średniowiecza, po wiek XVII. Wśród nich: wojownicy z Francji, przedstawiciele polskiej szlachty, Szkoci czy też spadochroniarze z czasów II wojny światowej. Nie zabraknie postaci z Władcy Pierścieni, Star Wars i Marvela. Do tego warsztaty, turnieje rycerskie, nauka tańców dawnych. Najmłodszym spodoba się strefa animacji z dmuchańcami, klaunami oraz malowanie twarzy.

Impreza odbędzie się w dniach 29 – 30 kwietnia w Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej. W sobotę rozpoczęcie od godz. 13 na placu Ratuszowym, wioska będzie czynna w godz. 15-19.30, a w niedzielę w godz. 12 – 18. Dokładny plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Przed nami majówka. Mamy dla Was zestawienie niesamowitych miejsc, gdzie będziecie świetnie się bawić z całą rodziną. Parki rozrywki, dinozaury, podróż w czasie, a może zjazd w podziemia? Propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Nie zabraknie ekstremalnych wrażeń, wspólnej zabawy i relaksu na łonie natury. 

Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?