Trzeciomajowy Rodzinny Piknik

środa 26 kwietnia 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Bytom
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 3 maja 2023
Gdzie: Bytom
Bieg Konstytucji 3 Maja, kreatywne warsztaty, gry przestrzenne, animacje, pokazy, wyścigi papierowych łódek, książkowy bazar, koncerty – te i wiele innych atrakcji znajdziecie na Polanie Piknikowej w Bytomiu.

Piknik rozpocznie się od rodzinnego Biegu Konstytucji 3 Maja alejkami Parku Miejskiego im. F. Kachla. Dla pierwszych 200 osób przygotowane zostały białe i czerwone koszulki oraz pamiątkowe medale (regulamin i oświadczenie uczestnika dostępne są tutaj). W programie pikniku znajdzie się wiele atrakcji: warsztaty twórcze, kreatywne, plastyczne, gry przestrzenne, animacje i pokazy, balet na trawie z Operą Śląską, a nawet wyścigi papierowych łódek i książkowy bazar przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Nie zabraknie muzyki. Na scenie pojawią się lokalni artyści i górnicza orkiestra dęta. Dzieciaki będą miały również okazję porozmawiać z prezydentem Bytomia - Mariuszem Wołoszem (godz. 11.30). Wspólnie zastanowią się m.in. co to znaczy być patriotą w dzisiejszym świecie.

Piknik odbędzie się 3 maja w godz. 10.30-16 na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu. Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie miasta.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Przed nami majówka. Mamy dla Was zestawienie niesamowitych miejsc, gdzie będziecie świetnie się bawić z całą rodziną. Parki rozrywki, dinozaury, podróż w czasie, a może zjazd w podziemia? Propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Nie zabraknie ekstremalnych wrażeń, wspólnej zabawy i relaksu na łonie natury. 

Majówka 2023. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?