Noc w ogrodzie z nietoperzami

czwartek 27 kwietnia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 12 maja 2023
Gdzie: Radzionków
Po raz pierwszy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie odbędzie się Noc Nietoperzy. Co przygotowano? Grę terenową, warsztaty, wykłady i nasłuchiwanie nietoperzy w terenie z chiropterologami.

Noc Nietoperzy w Ślaskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie to świetna okazja, aby poznać życie tych nocnych ssaków. W programie ciekawe prelekcje, warsztaty mikroskopowe „Co gryzie nietoperza” oraz artystyczne, a także gra terenowa „Pod osłoną nocy”. Od godz. 20 wspólne wyjście w teren i wieszanie budek oraz nasłuchy nietoperzy z użyciem specjalistycznego sprzętu. Najmłodszych ucieszy nietoperzowy makijaż.

Noc Nietoperzy odbędzie się 12 maja w godz. 18-22 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90z). Wstęp wolny. Dokładny program wydarzenia znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem