Noc Muzeów pełna światła i ciemności

poniedziałek 8 maja 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie
    fot. archiwum zdjęć FB Muzeum Śląskie
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 13 maja 2023
Gdzie: Katowice
Warsztaty tworzenia neonów, oprowadzanie w ciemności, zajęcia w ciemni, bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, koncert Sorry Boys – te i wiele innych atrakcji znajdziecie w Muzeum Śląskim.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Śląskim w Katowicach ukierunkowana jest na różne potrzeby, w szczególności na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dlatego większość wydarzeń dostępna będzie również dla osób niewidomych i słabowidzących oraz tłumaczona na Polski Język Migowy. Tematem przewodnim będzie światło i ciemność. W programie warsztaty tworzenia neonów, flamenco, poezji, fotograficzne. Najmłodszym spodobają się warsztaty plastyczne - „Nokturn” (godz. 18.30 – 22, miejsce: sala C), zwiedzanie wystawy „Na tropie Tomka”. Wydarzenie to również oprowadzanie w ciemności, „Byzuch u Ferdynanda” - oprowadzanie po terenie zewnętrznym muzeum, „Licho nie śpi” - wystawa diabłów z kolekcji Działu Etnografii czy też koncert zespołu Sorry Boys.

„Dostępna Noc Muzeów” już 13 maja w godz. 18 – 1 (ostanie wejście o północy). Wstęp bezpłatny. Na warsztaty i niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Dokładny program znajdziecie na stronie Muzeum lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia