Wieczór pełen twórczych niespodzianek

wtorek 9 maja 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 13 maja 2023
Gdzie: Gliwice
Lepienie z gliny, malowanie porcelany, tworzenie kartek 3D, oprowadzanie po wnętrzach Radiostacji, ciekawe wystawy- tak pokrótce zapowiada się Noc Muzeów w Muzeum w Gliwicach.

„Kruchość Ceramiki / Moc Awangardy” to hasło tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum w Gliwicach.

Lepienie z gliny, kartki 3D i coś dla fanów techniki

Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć wystawę czasową o gliwickich fajansach w Willi Caro, ale także spróbować swoich sił na warsztatach w tworzeniu i dekorowaniu ceramiki. Począwszy od pracy na kole garncarskim, przez samodzielne lepienie z gliny, a skończywszy na ozdabianiu kafli i filiżanek. W Oddziale Odlewnictwa Artystycznego będzie można malować odlewy, a także zrobić kartki 3D. Fani techniki zwiedzą Radiostację i spotkają się z Klubem Sportów Łączności LOK SP9KAG, który nadawać będzie specjalny sygnał ze stacji radiowej.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Oprócz zajęć, zwiedzający w wyznaczonych godzinach będą mogli (we wszystkich filiach muzeum) skorzystać z oprowadzania z przewodnikami. Na uwagę zasługuje nowa wystawa czasowa w Willi Caro – „W stronę Nowoczesności. II Grupa Krakowska” – z jej kuratorką, Anną Budzałek z Muzeum Narodowego w Krakowie. Dla zainteresowanych ceramiką w wersji „odrobinę” starszej jest propozycja spotkania z archeolożką Moniką Michnik na Zamku Piastowskim, która zaprezentuje i opowie o znaleziskach z wykopalisk w Świbiu. W Domu Pamięci Żydów Górnośląskich zwiedzić będzie można zarówno wystawy, jak i cmentarz. To niepowtarzalna możliwość zobaczenia nowej, intrygującej kolekcji.

Noc Muzeów w Muzeum w Gliwicach odbędzie się 13 maja od godz. 17 do północy we wszystkich filiach muzeum. Udział jest bezpłatny. Na uczestnictwo w wybranych warsztatach obowiązują zapisy pod numerem tel. 783 560 006. Lista warsztatów i program Nocy znajdziecie na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia