Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

wtorek 9 maja 2023
  • fot. mat. prasowe ATH w Bielsku-Białej
    fot. mat. prasowe ATH w Bielsku-Białej
  • fot. mat. prasowe ATH w Bielsku-Białej
    fot. mat. prasowe ATH w Bielsku-Białej
Kiedy: 
  • niedziela 14 maja 2023
  • niedziela 21 maja 2023
To pokazy animatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, plenerowe planetarium, warsztaty i zajęcia naukowe dla dzieci i wiele innych atrakcji.

23. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej to ponad tydzień naukowych pokazów i spotkań. Najważniejsze wydarzenia odbędą 14 maja w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej i 21 maja pod Zamkiem w Żywcu.  Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć”. Ponieważ mamy Rok Mikołaja Kopernika nie zabraknie akcentów astronomicznych.

Piknik z nauką i atrakcjami dla dzieci

Impreza w Parku Słowackiego to m.in. pokazy animatorów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, warsztaty Stanisława Łoboziaka – jednego z finalistów konkursu Popularyzator Nauki w kategorii: animator (2022) czy też „Historia Bielska-Białej z okna Małego Fiata”. Najmłodszym spodoba się wizyta w plenerowym planetarium oraz warsztaty i zajęcia naukowe. Z kolei w Żywcu będą gościć animatorzy z Centrum Innowacyjności Młyn Wiedzy w Toruniu. Nie zabraknie zajęć dla dzieci.

Wydarzenia piknikowe Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędą się 14 maja w godz. 11-17 w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej oraz 21 maja w parku między zamkami w Żywcu w godz. 11-17. Wstęp wolny. Informację o dodatkowych imprezach towarzyszących Festiwalowi znajdziecie na stronie ATH.

Kategoria: Wydarzenia