Blisko przyrody w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

poniedziałek 15 maja 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny - Związek Stowarzyszeń
    fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny - Związek Stowarzyszeń
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 20 maja 2023
Gdzie: Mikołów
Poszukacie wyjątkowych roślin, weźmiecie udział w ciekawych warsztatach m.in. przy ulach czy też posadzicie ogród. To nie wszystkie atrakcje Dnia Zagrożonych Gatunków na Sośnej Górze. Zerknijcie na program.

Dzień Zagrożonych Gatunków to kolejna propozycja Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Odwiedzający w godz. 12-18 będą mogli zagrać w grę terenową „Poszukiwacze wyjątkowych roślin”, wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, ekologicznych, zielarskich czy też kreatywnych. Na stanowisku edukacyjnym Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie najmłodsi dowiedzą się, jak ratować ginące gatunki zwierząt. Przed budynkiem głównym znajdzie się rodzinna strefa zabaw. Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i maszketów. W godz. 12-14 odbędą się warsztaty przy ulach. Wydarzenie to również unikatowa możliwość zajrzenia do banku nasion (godz. 13-15), akcja edukacyjno-ekologiczna „Posadź ogród” (godz. 14-16) oraz pokaz specjalny filmu „Kohut” (godz. 16).

Impreza odbędzie się 20 maja w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia