Dzień Dziecka z zabytkowymi klockami LEGO

wtorek 16 maja 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 2 czerwca 2023 - niedziela 4 czerwca 2023
Gdzie: Katowice
Brak pomysłu na Dzień Dziecka? Przedstawiamy Wam wyjątkową atrakcję - największą w Polsce wystawę zabytkowych klocków i figurek LEGO. Wy powspominacie, a dzieci odkryją coś zupełnie innego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia oraz Vintage Lego Sets zapraszają na największą w Polsce wystawę zabytkowych klocków i figurek LEGO.

LEGO ponadczasowa zabawa

Na ponad 2000 m2 Walcowni zaprezentowanych zostanie kilkaset unikatowych zestawów LEGO pochodzących z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Przez wiele długich lat kultowe klocki były odległym marzeniem, kuszącym ze sklepowych witryn PEWEX-u. Ekipie Vintage Lego Sets udało zgromadzić się niemalże wszystkie zestawy pojawiające się w katalogach lat 80-tych i 90-tych nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Na wystawie prezentowane są najpiękniejsze z nich, tak inne od współczesnych.

Wystawę „Retro Lego II” możecie zobaczyć w dniach 2-4 czerwca w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach (ul. 11 listopada 50). Godziny zwiedzania: piątek i w sobota w godz. 10-20, niedziela w godz. 10-18. Bilety w cenie 45 zł – normalny, 35 zł – ulgowy, 140 zł – rodzinny (2+2) możecie zakupić online lub w kasie Muzeum w dniu wydarzenia.

Obserwujcie nasz dział Konkursy. Już niebawem będziecie mogli wygrać rodzinne wejściówki na wystawę.

Kategoria: Wydarzenia